بلاگ

کانال سازی نیکوکار

انواع روش های طراحی کانال در کانال سازی

انواع روش های طراحی کانال در کارگاه کانال سازی صنعتی نیکوکار

کانال ها و کانال کولر ها یکی از مهمترین اجزای سیستم تهویه مطبوع هوا در کانال سازی می باشند، به این معنی که بدون وجود یک کانال مناسب سیستم تهویه کارایی خوبی ندارند.

در کارگاه کانال ساز نیکوکار کانال ها عموما دارای مقاطع گرد و یا چهارگوش می باشند، کانال های با مقطع گرد دارای افت فشار و سروصدای کمتر و راندمان بالاتر هستند اما در فضاهای که دارای محدودیت ابعاد هستند کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.کانال های با مقطع چهارگوش از افت فشار، سروصدای بیشتر و راندمان پایین تری برخوردار هستند اما به دلیل شرایط طراحی، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

در یک کانال چهار گوش کانال ساز می تواند با کاهش یکی از اضلاع مقطع کانال و افزودن به ظلع دیگر مشکل محدودیت طول و عرض یا ارتفاع را مرتفع کند. نکته مهم این است که می بایست نسبت طول به عرض مقطع کانال از ۱ به ۶ فراتر نرود.

کانال هایی که برای مکش هوا مورد استفاده قرار می گیرند( مانند کانال های اگزاست و یا کانال های برگشت) بهتر است از ورق هایی با ضخامت بیشتر و اتصالات فلنچ که محکم تر هستند، ساخته شوند تا کانال دچار ضربان نشده و ایجاد سروصدا نکند.

روش های محاسبه ابعاد کانال در کانال سازی

محاسبه ابعاد کانال در کانال سازی بسیار مهم است زیرا مقدار و سرعت هوای انتقالی به ابعاد کانال وابسته است. ممکن است لازم شود طراح محاسبه ای از ابعاد کانال برای جا به جایی یک مقدار هوای مشخص داشته باشد.یا اینکه کانال مستطیل شکل با ابعادی معادل یک کانال دایره ای با قطر مشخص، خواهد بود.

ملاحظات طراحی در کانال سازی

برای کانال های دمش در کانال سازی بایستی دقت شود که سرعت جریان هوا داخل کانال بین ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰ فوت در دقیقه باشد و اگر سرعت هوا از این محدوده بالاتر رود علاوه بر افزایش سرو صدا میزان افت فشار نیز افزایش یافته و راندمان مکانیکی سیستم کاهش می یابد. زانویی ها نیز باید دارای شعاعی به اندازه کافی بزرگ باشند تا موجب آشفتگی مضاعف در جریان نگردند.

روش های طراحی در کانال سازی

سه روش برای طراحی کانال در کانال سازی وجود دارد:

روش سرعتی ( constant volume) در این روش سرعت جریان هوا در تمام طول مسیر ثابت نگه داشته می شود. بازده این روش طراحی پایین بوده و معمولا برای سیستم های انتقال مواد که در آن فاکتور سرعت اهمیت برخوردار است مورد استفاده قرار می گیرد.

روش بازیافت فشار استاتیک (Static regain) در این روش بعد از هر دریچه فشار سرعتی به فشار استاتیک تبدیل می شود تا میزان افت فشار استاتیک در تمام دریچه ها یکسان شود. البته این روش طراحی مستلزم تجربه زیادی است که امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

روش نرخ افت فشار یکسان ( Equal Friction) در این روش بعد از هر دریچه، سرعت هوا اندکی کاهش یافته تا میزان نرخ افت فشار در تمام طول مسیر یکسان باقی بماند. افت فشار کل سیستم نیز معادل افت فشار در آخرین و دورترین دریچه نسبت به فن محاسبه می گردد.

در کانال های رفت

سرعت هوا در دریچه ها بایستی به گونه ای محاسبه گردد که هوا بتواند دو سوم (۲/۳) طول اتاق را بعد از خروج از دریچه بپیماید.

موارد مصرف:

کلیه کارخانجات ، سازه ها، ورزشگاهها، آزمایشگاهها ، موتور خانه ها ، دمنده و مکنده های صنعتی.

مزایا:

بهای ارزان ، مقاومت بالا ، نصب آسان ، سرعت زیاد  انتقال هوا بدون ایجاد صدا ، استفاده بهینه از انرژی ، هوا بندی بهتر ، تعمیر و تعویض آسان ، مناسب برای هر نوع سازه.

متریال:

ورق های استنلس استیل ، گالوانیزه ، آلومینیوم ، روغنی و سیاه  .

کانال-سازی-نیکوکارکانال های گرد اسپیرال در کانال سازی

این کانال از نوار گالوانیزه یا دیگر فلزات با ضخامت چهل دهم الی ۱/۲۵ میلیمتر به صورت مارپیچ در طول و قطرهای مختلف تولید می گردد.

طول استاندارد:

۶ متر.

حداقل حرارت قابل تحمل:

۲۵۰ سانتی گراد.

ویژگی ها :

حمل و نقل آسان ، انتقال صحیح هوا ، کاهش افت فشار ، استفاده کمتر از اتصالات و آویزه ها ، زیبایی و استحکام ، عدم نشت آب و هوا به داخل کانال.

کانال سازی نیکوکارکانال های گالوانیزه چهار گوش در کانال سازی

کانال-سازی-نیکوکارموارد مصرف :

کلیه کارخانجات ، سازه ها، ورزشگاهها، آزمایشگاهها ، موتور خانه ها ، دمنده و مکنده های صنعتی.

مزایا:

بهای ارزان ، نصب آسان ، سرعت زیاد  انتقال هوا بدون ایجاد صدا ، استفاده بهینه از انرژی ، هوا بندی بهتر ، تعمیر و تعویض آسان ، مناسب برای هر نوع سازه.

متربال :

ورق های استنلس استیل ، گالوانیزه ، آلومینیوم ، روغنی و سیاه.

ضخامت:

۰/۴ تا ۵ میلیمتر به قطر های دلخواه.

اتصالات و فلنج ها در کانال سازی

نصب سریع و آسان ، نصب فلنج بر روی کانال و اتصالات در کارخانه با قابلیت اجرا در محل ، درز بندی ها در محدوده فشاری ۵۰۰۰ پاسکال و در مکش ۳۰۰۰ پاسکال در دمش موثر است. توانایی بررسی و معاینه سیستم های کانال کشی بصورت مقطعی .                                                                               

متصل کردن آسان کانال .

کانالهای-چهارگوش-از-پیش-عایق-شده-(پلی-یورتان)کانالهای چهارگوش از پیش عایق شده (پلی یورتان) در کانال سازی

مزیت محصول

ذخیره انرژی بسیار بالا(۸۶%) ، وزن سبک ، سهولت ساخت و نصب آسان ، ضریب هدایت گرمایی بسیار پایین، مقاوم در برابر آتش ( دارای استاندارد آتش نشانی ) ، جایگزین بسیار مناسب برای کانال های گالوانیزه رایج ،پانل مناسب برای سقف های کاذب آکوستیک صدا ۲۰ دسیبل.

مشخصات فنی محصول

۲۰ میلیمتر ضخامت پانل

۵۲- / ۲+کیلوگرم بر متر مربع دانسیته پلی یورتان

۲۰۰ نیوتون بر میلیمتر مربع تاب فشردگی

۰٫۰۲۱ وات بر متر سانتیگراد ضریب هدایت گرمایی

نسوز مطابق با استاندارد D1 آتش نشانی مقاومت در برابر آتش

۰٫۰۱۳۵ ضریب اصطحکاک

۱٫۴ کیلوگرم بر متر مربع وزن

از ۶۰- تا ۸۰+ در سانتیگراد دمای کارکرد

۰-۱۰۰ % رطوبت

۲۰۰۰ پاسکال حداکثر فشار هوا در کانال

۱۲ متر بر ثانیه حداکثر شدت جریان هوا

سایر محصولات کانال سازی

کانال های اسپیرال شرکت کانال سازی نیکوکار در طول های 5 تا 6 متر قابل تولید هستند که طول استاندارد شاخه ها 3 متر می باشند،همچنین کانال های اسپیرال PSB از قطر 100 تا 2500 میلیمتر با استفاده از نوار گالوانیزه، آلومینیوم و یا استنلس استیل قابل تولید هستند. این کانال ها را می توان با ضخامت های 0.6 ، 0.8 و 1 میلیمتر و یا به صورت سفارشی با ضخامت های بالاتر، با توجه به پروژه مورد نظر تولید نمود. بازده دمای کاری کانال های اسپیرال از C°250+ ~ C°20 –  می باشد.                                

نحوه ساخت کانال اسپیرال PSB در کانال سازی به گونه ای می باشد که ورقی که با آن کانال تولید می گردد، به صورت Spiral Seam حول محور کانال گرد می چرخد و از بیرون برجستگی روی کانال به وجود می آورد که خود باعث استحکام بیشتر نسبت به کانال های گرد معمولی با درز طولی و ضخامت مشابه می باشد.

سطح کانال اسپیرال در کانال سازی با اینکه از بیرون دارای برجستگی می باشد، از داخل کاملا صاف بوده و هیچ گونه افت فشاری در طول مسیر حرکت هوا و یا سیال دیگر به وجود نمی آورد.

وجود Spira Seam  در کانال های اسپیرال PSB موجب ایجاد استحکام بسیار بالا در کانال سازی می گردد و با ایجاد هوابندی مناسب میزان نشتی کانال را به حداقل می رساند. برای افزایش استحکام می توان برجستگی هایی درمحیط کانال اضافه نمود. (کانال اسپیرال رخ دار) در نتیجه می توان کانال را سبک تر، ارزان تر و با ضخامت کمتر نسبت به کانال گرد با درز طولی و یا کانال چهارگوش معادل، تولید نمود.

مزایای استفاده از کانال های اسپیرال در کانال سازی

–  به دلیل اتصالات متداول، انبار کانال ها و قابلیت پیش تولید، زمان تحویل به حداقل رسیده است.

– به دلیل کمتر بودن سطح جانبی نسبت به کانال چهارگوش دارای اتلاف انرژی کمتری می باشد.

– بر اساس نوع کاربرد از ورق گالوانیزه، آلومینیوم یا استیل ساخته می شوند.

– نسبت به کانال های گرد با درز طولی دارای استحکام بالاتری می باشد.

-نسبت به کانال چهارگوش صدا و افت فشار کمتری ایجاد می کند.

– نمای زیبا و مدرن برای محیط هایی با طراحی اکسپوز

– تقسیم صحیح هوا و ایجاد جریان یکنواخت

– نیاز کمتر به ساپورت و فلنج

– تولید و نصب سریع و آسان

– سهولت درعایقکاری

– بدون نشتی هوا

کانال سازی نیکوکاراتصالات سیستم کانال اسپیرال در کانال سازی

برای تغییر مسیر در شبکه کانال ، تبدیل مقطع کانال و تقسیم هوا،از اتصالات استفاده می شود. برای اتصال مناسب و آسان قطعات به یکدیگر ، با در نظر گرفتن تلرانس دقیق ، ساخت اتصالات صورت می پذیرد. اتصالات سیستم کانال کشی اسپیرال در سه نوع فلنجی ، گسکت دار و داخل کانالی و بر اساس سفارش مشتری از ورق استیل ، آلومینیوم و یا گالوانیزه تولید می گردند.

گسکت:

کانال سازی نیکوکار در راستای تجربه ی فراوانی که با بهره گیری از فناوری روز ، در زمینه طراحی و ساخت قطعات سیستم های انتقال هوا دارد، سیستم کانال کشی را ارائه می نماید. سیستم کانال کشی متشکل است از کانال های اسپیرال و اتصالات مجهز به گسکت های هوابند از جنس EPDM  که ضمن افزایش کیفیت و سهولت در نصب ، با هوابند کردن محل اتصال قطعات، موجب افزایش بهره وری سیستم و صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد. گسکت هوابند، از نوار لاستیکی EPDM تشکیل شده که در برابر اشعه ماورابنفش از خود مقاومت نشان داده و در بازه دمایی -30°C تا +100 °C نوسانات دما روی آن بی تأثیر است. در قسمت های انتهایی اتصالات شیاری تعبیه شده که گسکت ها در آن قسمت قرار میگیرند و هنگام اتصال به داخل کانال، درز محل اتصال به طور کامل توسط پروفیل لاستیکی پر می شود.

مزایای سیستم کانال کشی

 • در بازه فشار کاری -5000 Pa تا +3000 Paسیستم هوابند می باشد

 • در فضاهایی که غیر قابل دسترس می باشند و در روش های معمول اتصال مانند اتصال با فلنج امکان هوابند کردن آن ها وجود ندارد،درزهای اتصال امکان هوابند شدن را دارند

 • برآوردن شرایط کلاس 3 نشتی SMACNA

 • در هنگام نصب بدون آنکه هوابند بودن سیستم مشکلی به وجود آورد،امکان چرخش و تنظیم دقیق اتصال قطعات را فراهم می آورد

 • درزهای اتصال در شرایط کاری مداوم در برابر نوسانات دما در بازه دمایی -30°C تا +100°C از خود مقاومت نشان می دهند

 • با همه شرایط آب و هوایی سازگار می باشد

 • در برابر اشعه UV مقاوم می باشد

 • نصب سریع و آسان

انواع اتصالات عبارت اند از:

رابط ، سه راه شلواره مستقیم ، زانو 90 درجه ، زانو 45 درجه ، سه راه 90 درجه ، سه راه 45 درجه ، سه راه تبدیل 90 درجه ، سه راه تبدیل 45 درجه ، سه راه شلواره 90 درجه ، سه راه شلواره 45 درجه ، تبدیل گرد به گرد ، تبدیل چهارگوش به گرد ، فلنج ، بست ساپورت ، ساپورت کامل ، کلاهک آلمانی ، درپوش ، چهارراه 90 درجه ، چهار راه 45 درجه ، چهار راه تبدیل 90 درجه ، چهار راه تبدیل 45 درجه ، زانو s ، زانو چپقی ، سه راه TC ، سه راه با انشعاب چهارگوش

برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه اتصالات و تبدیل های کانال اسپیرال مراجعه نمایید.

موارد استفاده کانال اسپیرال:

رستوران ها و کافی شاپ هایی که می خواهند کانالها به صورت اکسپوز کار شوند، بیمارستانها، سوله های صنعتی، باشگاه های ورزشی و استادیوم ها، سرویس های بهداشتی، آشپزخانه های صنعتی، ساختمان های مسکونی و اداری و…

ساختار

از نوارهای گالوانیزه، استیل و یا آلومینیم با ضخامت 0.5 الی 2 میلیمتر به صورت مارپیچ تولید می گردد.

سایز

10_12_15_18_20_22.5_25_30_35_40_45_50_55_60_65_70_75_80_90_100_110_120_130_140_150_160 (سانتیمتر)

طول 

3 متر

دمای کار

مقاوم در بازه دمای 30- الی 250+ درجه سانتیگراد

مزایا

– ایجاد افت فشار کمتر نسبت به کانال های چهارگوش

– انتقال و تقسیم صحیح هوا

–  استفاده کمتر از ساپورت ها و فلنچ ها

–  زیبایی و استحکام

–  استفاده از جنس آلومینیم برای مناطق مرطوب

–  استفاده از جنس استیل برای محیط های بهداشتی

– از دیگر مزایای این سیستم قابلیت پیش ساخته شدن و انبار کردن کانال ها و اتصالات متداول می باشد که تحویل کالا به مشتری را سرعت بخشیده است.

کانال اسپیرال در کانال سازی چیست

قیمت کانال اسپیرال

مزایای کانال های اسپ یرال سبب گسترش روزافزون استفاده ار آن در ساختمان ها، کارخانجات، ورزشگاهها، مراکز عمومی، راه سازی و پل سازی و هم چنین در طراحی دکوراسیون داخلی گردیده است.

امروزه نسل جدیدی از کانال گرد با نام کانال اسپیرال ، با ویژگیهای بارزی عرضه شده است که علاوه بر تولید و استوک جمیع سایزها در طول و قطر دلخواه ، دارای مقاومت بسیار بالا می باشد. تکنولوژی ساخت کانالهای اسپیرال، متکی بر دوخت و پرس مارپیچی لبه های نوار فلزی است که طی پروسه رولفرم به صورت نر و ماده در آمده باشد.

چهار لبه فرم گرفته و پرس شده که به طور مارپیچ بر سطح خارجی کانال ایجاد می شود موجب مقاومت و استحکام بی نظیر کانال اسپیرال می شود

سرعت تولید، مقاومت بالا، شرایط نصب آسان، تحمل فشار و سرعت بالای جریان موجب کاربرد روز افزون کانال های اسپیرال شده است. من جمله در سیستمهای تهویه مطبوع، تخلیه بخارات و گازهای زیان آور و نیزجابجایی پودر و دانه و غلات و صدها کاربرد دیگر.

لوله های اسپیرال ساده در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی( تاسیسات ) جهت انتقال هوا و گرد و غبار همچنین انتقال مواد زائد و شوتینگ زباله مورد استفاده قرار می‌گیرد. ضمنا با توجه به وزن سبک ، ضخامت کمتر و مقاوم بودن در برابر شکنندگی جایگزین مناسبی برای لوله های دودکش سیمانی در ساختمان‌ها می‌باشد به‌ طوریکه مورد تایید سازمان نظام مهندسی ساختمان قرار گرفته است.

کانال سازی های اسپیرال در تاسیسات انبوه سازی ها، کارخانه ها ، مراکز اداری – تجاری، سوله‌ها ، تونلها ، فرودگاه ها، پایانه های مسافربری مورد استفاده قرار می گیرد.

این کانال ها در کانال سازی از قطر 10 تا 160 سانتیمتر با ضخامت های ورق 5 تا 2 میلیمتر قابل تولید می باشد. همچنین انواع اتصالات این کانالها شامل سه راهی ، زانو ها ، تبدیل، چهار راه ها ، بست ها ، شلواره ها ، دمپر ، هود و غیره می باشد. این شرکت قابلییت تولید این لوله همراه با عایق های حرارتی را نیز دارد.

بخش دیگری از این لوله‌ها در شکل استوانه‌ای و اووال(بیضی شکل) به‌عنوان غلاف (duct) مخصوص عملیات تنیدگی (post-tensioning) در انواع سازه‌های بتنی پل‌ها ،پارکینگ‌های طبقاتی،آپارتمان سازی ومخازن بتنی مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله های اسپیرال مشبک جهت استفاده در انواع فیلتر های سوخت رسانی، تصفیه گاز، روغن، گازوئیل، در صنایع خودروسازی و پالایشگاهی و نیروگاهی می‌باشد.

مشخصات فنی کانال ها در کانال سازی

 • ضخامت کاربردی 0.5 الی 2 میلیمتر

 • طول استاندارد 10 فوت(3 متر) می باشد مگر به در خواست مشتری در طول دلخواه

 • کانالهای تولیدی از جنس ورق فولادی گالوانیزه می باشند. تولید کانال کشی کولر اسپیرال از سایر فلزات (استیل، آلومینیوم… ) مقدور است.

 • ایجاد neck در نوار موجب استحکام بیشتر کانال ساز شده که در جمیع قطرها قابل اجراست.

 • کانالها آب بندی کامل می باشند.

مزایای کانال اسپیرال در کانال سازی

مزایای کانال اسپیرال در مقایسه با کانال های چهارگوش سنتی متعدد و قانع کننده است.

– ظاهری جذاب

ظاهرکانال های اسپیرال جذاب بوده و اغلب توسط معماران بدلیل خواط زیبایی شناختی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.کانال های اسپیرال رنگ شده می توانند درفضاهای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار گیرند.

نصب مقرون به صرفه

ویژگی های منحصر به فرد کانال کولر اسپیرال می تواند هزینه های نصب را کاهش دهد

راحتی نصب بواسطه ساختار گرد

اتصالات به سرعت و به راحتی ساخته شده و به آسانی آب بندی می شوند.

– کانال های اسپیرال هزینه های عملیاتی را کاهش میدهند

نشت هوای کم، جریان هوای بهینه

ویژگی ها و افت فشار پایین اجازه می دهد که تجهیزات جابجایی هوا کوچکتر و کارامدتر باشند.

کانال کشی کولر های اسپیرال از نوارهای فولادی در هر قطری تولید و ساخته می شوند.

سطح داخلی صاف کانال اسپیرال، گرد و غبار کمتری را نگه داشته و براحتی تمیز می شود.

لوازم جانبی متعدد

اتصالات و تبدیلات هوا، بطور کارآمدی نیازهای توزیع پیچیده هوارا برطرف کرده و زمان وهزینه نصب را کاهش می دهد.

قطعات استاندارد برای هر نوع کاربردی مانند سه راهی ها، زانویی ها، شلواره ها، تبدیل های گرد به گرد،تبدیل های چهارگوش به گرد، سه راه تبدیل ها، هود ها، کلاهک ها، رابط ها، فلنج ها، ساپورت ها، ساپورت های کامل، سه راه شلواره ها، درپوش ها، زانوی تبدیل و…

قطعات سفارشی را می توان برای هر هدف و کاربردی ارایه نمود.

– قابل ساخت با بسیاری از مواد همچون گالوانیزه، آلومینیوم،استنلس استیل و مس

کانال های اسپیرال در کاربردهای تجاری، صنعتی، شیمی و زیر زمینی مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربردهای کانال اسپیرال در کانال سازی

انطباق پذیری کانال های اسپیرال منجر به استفاده از آن در رنج وسیعی از کاربردها می گردد.

تجاری استفاده اولیه از کانال های اسپیرال درکاربردهای تجاری برای سیستم های HVAC می باشد.کانال های اسپیرال می توانند در بسیاری از کاربردهای تجاری از جمله رستورانها، مساجد، سالن های ورزشی، درمانگاه ها و بیمارستان ها، مدارس و دانشگاه ها، فروشگاهها و مراکز خرید، ساختمان های اداری و انبارها، مراکز تفریحی، مراکز عمومی وبسیاری دیگرمورد استفاده قرار گیرند.

توانایی کانال اسپیرال در بکار رفتن درفشار مثبت و منفی منجر به استفاده وسیع آن در کاربردهای صنعتی  همچون سیستم های تهویه، حذف بخار های شیمیایی ودیگر سموم زیست محیطی، حذف محصولات جانبی تولید مانند خاک اره و تراشه های چوب و انتقال مواد از سیلوها و کامیون ها گشته است.

کانال های اسپیرال عایق شده

کانال های دوجداره اسپیرال که هر دوعایق حرارتی و صوتی را دارا می باشند باعث کم شدن سروصدا در هر سیستم توزیع هوا می گردند.

این محصول دو جداره شامل 2 لایه کانال اسپیرال بیرونی و درونی است که بین آنها عایق پشم شیشه قرار دارد که باعث کاهش سروصدا و صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد.

بدلیل ساختار قوی فوق العاده کانال اسپیرال، سیستم کانال نیاز به اتصالات و ساپورت های کمتری دارد.در سیستم های تهویه فشار بالا و برای سیستم های توزیع زیرزمینی و روزمینی مانند تهویه، حذف گرد و غبار، انتقال مواد، خروجی مونواکسید کربن و نوع دوجداره آن برای عایق حرارتی و صوتی کاربرد دارند.

اتصالات

اتصالات استاندارد شامل انواع زانویی، سه راهی، تبدیل ها، شلواره ها، رابط ها و… می باشند.

 کانال اسپیرال گالوانیزه

کانال های اسپیرال از نوارهای فولادی که حول یک قالب فلزی سخت بطور مارپیچ  پیچیده شده و به یکدیگر متصل می گردند تشکیل یافته است.ساختار 4 لایه در محل اتصال، باعث تقویت دراین مکان می گردد.

کانال ساز اسپیرال دارای سطح صاف داخلی برای کاهش اصطکاک و خط اتصال برجسته (دنده دار) در تمام سطح خارجی کانال می باشد.

قطعات کانال بوسیله فلنج ها و کلمپ ها به یکدیگر متصل می گردند.

به کمک کانال اسپیرال کار کانال کشی بسیار سریع انجام پذیر می باشد.

برای مشاوره رایگان در خصوص طراحی و اجرای انوع کانال  با متخصصین ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نیازمند نیروی متخصص در زمینه ساخت و نصب کانال می باشیم . در صورت تمایل با شماره تلفن های 09122126676 | 02155509685 | 02155509877 تماس حاصل فرمایید.

09122126676

Call Now Buttonتماس با کانال سازی