بلاگ

نصب کانال هوا

نصب کانال هوا رفت و برگشت در یک محل

گاهی اوقات مسیر  نصب کانال هوا ی رفت درست از فضای بین تیرهای عرضی که برای عبور هوا ی برگشت استفاده قرار گرفته اند عبور می کند. در محلی که انشعاب کانال با انشعاب اصلی کانال هوا ی رفت تلاقی پیدا می کند ، یک فاصله 1 اینچی بین کانال اصلی هوای رفت و انتهای تیرچه باقی خواهد ماند. این فضای خالی در واقع بخشی از مسیر هوای برگشت به شمار می رود و باید به گونه ای محصور شود. در چنین مواقعی  در کانال سازی می توان از درزگیر های ترمو پن برای پرکردن فضای خالی به وجود آمده استفاده کرد. این درزگیرها را می توان با استفاده از یک چاقوی آشپزخانه به ابعاد مورد نظر برید.

بدین منظور می توان از یک قطعه 16* 48 که دقیقا با عرض کانال برابر است استفاده کرد و سپس آن را در نصف طولش برید. لبه های ¾ اینچی که در کارخانه خراشیده شده اند را خم کنید. این لبه ها را در قسمت فوقانی کانال و در مقابل انشعاب فشار دهید و سمت پهن آن را به تیر عرضی منگنه کنید. فضای بین تیرهای عرضی ساختمان فضای محدودی است بنابراین استفاده از ماشین دوخت برقی بهترین انتخاب خواهد بود. بدین منظور می توان از یک منگنه با سوزن 6 میلی متری ( ¼  اینچ) و ساق 16 میلی متر ( 8/5 اینچ ) استفاده کرد.

برای مسیر هوای برگشت در هر دو سمت کانال اصلی هوای رفت لبه قطعه مورد استفاده را به اندازه 2 اینچ خم کنید و آن را به سمت کانال فشار دهید. ماده ای که برای منحرف کردن مسیر جریان هوای برگشت مورد استفاده قرار می گیرد در واقع یک نوع ماده حافظه دار است. بنابراین هنگامی که لبه 2 اینچی آن به اندازه 90 درجه خم می شود، این ماده تمایل دارد تا مجددا به وضعیت پیشین خود باز گردد. خاصیت حافظه دار بودن این ماده کمک می کند تا به خوبی به کانال محکم شود. فاصله 1 اینچی هم که در قسمت فوقانی در نظر گرفته شده است قطعات درزگیر منگنه شده را آب بندی می کند. همچنین به منظور کسب اطمینان از عدم نشت و آب بندی کردن این اتصلات به صورت کامل می توان از نوارهای سیمی نیز استفاده کرد.

برای بریدن مواد درزگیر به شکل چهارگوش می توان از یک قاب مستطیلی شکل آلومینیومی و چاقوی آشپزخانه استفاده کرد. بدین منظور می توان از تیغه 2 اینچی مربع شکل نیز به عنوان وسیله ای برای خراش دادن خم 2 اینچی استفاده کرد. به منظور خراش دادن سطح این درزگیرها همچنین می توان از نوک آچار پیچ گوشتی هایی که دیگر قابل استفاده نیست نیز استفاده کرد. به عنوان وسیله ای برای آن که لبه های درزگیر به اندازه 1 اینچ خراش داده شود می توان از تیغه ای به طول 16 اینچ که پیش از این نیز بدان اشاره شد استفاده کرد.

همان طور که می توان تصور کرد ، برای ساخت کلکتورها در مکان هایی که انشعاب های مدور کانال از مسیر هوای برگشت خارج می شود باید کلکتورهای پیش ساخته ترمو پن به اندازه ای برش داده شوند که بتوان آن ها را به صورت عمودی در محل مورد نظر قرار داد. کلکتورهای پیش ساخته نسبت به عمق تیرهای عرضی طول بیشتری دارند ، بنابراین به منظور قرار گرفتن این کلکتورها به صورت عمودی در میان تیرهای عرضی باید آن ها را پیش از استفاده به اندازه عمق تیر خراش داد. در صورتی کلکتور به صورت عمودی باشد ، سوراخ مربوط به آن باید به صورت مدور باشد. در حالی که اگر کلکتور به صورت زاویه دار در محل قرار گیرد سوراخ مربوط به آن باید به صورت بیضوی باشد. همان طور که پیش از این نیز مطرح شد برای کلکتورهای معمولی که هیچ دهانه ای ندارند، کلکتور به صورت زاویه دار در محل بین تیرها نصب می شود.

در کانال های مدور برای جا زدن ، چسبان کلکتور در داخل سوراخ می توان دایره مورد نظر را با استفاده از یک پرگار سوزنی فولادی 10 اینچ مشخص نمود. سپس سطح کلکتور از دو سمت با استفاده از نقاط فولادی تعیین و سپس با استفاده از یک چاقوی آشپزخانه تیز می توان سطح مورد نظر را مشخص نمود. با کمی تمرین می توان این کار را با سرعت و دقت بالایی انجام داد. خط خراشیده شده را با چشم خود دنبال کنید و مطمئن باشید که دست های شما بدون آن که لازم باشد آن ها را تحت کنترل خود در آورید از مسیری که چشمانتان می پیماید پیروی خواهند کرد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نیازمند نیروی متخصص در زمینه ساخت و نصب کانال می باشیم . در صورت تمایل با شماره تلفن های 09122126676 | 02155509685 | 02155509877 تماس حاصل فرمایید.

09122126676

Call Now Buttonتماس با کانال سازی